Kunstlik viljastamine 07.05.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Kas steriliseerimisoperatsiooni läbi teinuna ma saaksin last kunstliku viljastamise teel või on mingeid alternatiive? Lasin munajuhad läbi lõigata ja nüüd kahetsen kohutavalt oma otsust
Ja kui saaksin lapse kunstliku viljastamise abil kas ka mul on õigus haigekassa toetusele?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
mõnikord on munajuhade terviklikkus võimalik uue operatsiooni käigus taastada - sõltub, kuidas steriliseerimine on läbi viidud.
Haigekassa toetuse õigus on olemas.

Lgp,
AE