Uus IVF peale peetumist 01.03.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

olen kohe 41. saamas. Seletamatu viljatuse diagnoosiga olen püüdnud rasestuda 3 a. Õnnestus kohe 1. IVF, mis 1 kuu tagasi peetus 9.-10. nädalal ilmselt tänu põetud raskele viirushaigusele. Tehti kirurgiline puhastus. Kui nüüd soovin minna FET-ringile, siis kas on suurem tõenäosus rasestuda võimalikult ruttu pärast peetumist ehk siis 2-3 kuu pärast? Või ei oma aeg seejuures tähtsust, olen kuulnud et suurt vahet mitte jättes nt. keha võtab uue raseduse paremini omaks vms?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist ,
rasestumist pole mõtet kaugele edasi lükata, 2-3 kuud on piisav. Äsja aset leidnud rasestumine ei muuda uuesti rasestumise tõenäosust.
Terv,
AE