Doonormunaraku kasutamine 18.12.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.

Oleme naisega üritanud last saada,aga ei õnnestunud. Naine käis ka Teie juures konsultatsioonil ja pm olite vaadanud ütelnud ,et munarakke ei ole ja soovitasite doonormunarakku. Läksime seda teed.

Oli 17.10 doonormunaraku viljastamine ühes tuntud Eesti erakliinikus. 18.10 helistati ja üteldi,et kasutatud DMR ,IVF doonoril saadud 11 küpsest munarakust ükski ei viljastunud õigesti.Kõigil 3-5 pronukleust. Lisasin manusesse teile ka spermaproovi vastused,mis kõik olid korras. Küsimus ongi,kas viga võib olla doonormunarakkudes? Otsest vastust ei saanud ,vaid anti saatekiri geeniuuringutele ja soovitati uuesti maksta ja proovida.
Minu küsimus on,mida arvate antud spermaproovist,kas doonormunarakud võisid olla vigased. Suguhaiguste testid olid korras.

Tänud

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
sääraseid viljastumise tõrked tuleb kahjuks ette, ka normaalsete spermanäitajate korral. Kui doonoril lapsi ei ole, võib probleem olla munarakus (aga ei pruugi). Enamat ei ole kahjuks võimalik öelda. Viljastumise tõrget ei ole võimalik prognoosida.
Terv,
AE