Kahe siirdamine 04.08.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Kirjutasin ka 1 kord varem, et uurida kunstliki siirdamise ônnestumise tõenäosuse kohta. Lühidalt 30 aastane naine ja 31 mees. Varasemalt lapsi ega rasedusi pole olnud. Naisel kõik korras. Mehe analüüsid veidi kõikuvad olnud, kuid viimati oli täiesti korras. Kevadel oli esimene siirdamine. Oli külmaring, kuna enne olin tõbine ja siirdamist ei tehtud. Siirdati 1, kasvatatud 5 päeva, väidetavalt n.ò ilus. Katse ebaõnnestus. 4 päeva pärast hakkas veritsema. Nüüd tulemas teine katse. Kûlmas kaks kahest. Mõte siirdada 2. Kas see suurendab rasestumise tõenäosust? Kui suur on tõenäosus
saada kaksikrasedus? Kaksik pole otseselt eesmärk. Kui suur on teisel korral õnnestumise tõenäosus?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
kui siirdate 1 embrüo, on rasestumise tõenäosus sama suur, kui esimesel korral. Kui siirdate kaks, suureneb mõnevõrra rasestumise tõenäosus , kuid kaksikraseduse tõenäosus tõuseb oluliselt. Seetõttu siiratakse meie kliinikus Teie vanuses naistele esimesel 2 katsel ainult üks embrüo.
Lgp,
AE