Väga kõrge hcg 14.02.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
30.01 toimus kahe embrüo siirdamine (külmaring, kolme päevased embrüod) ja 13.02 näitas veretest hcg näiduks 4500. Olen natuke murelik, kas nii kõrge näit on ikka ok. Varasematel kordadel on positiivse veretesti tulemused olnud 500 ja alla selle (kahjuks rasedused katkenud). Seetõttu tundub praegune number väga suur.
Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
see näitaja on tõepoolest ootamatult kõrge. Kahjuks ei saa enne esimest ultraheli täpsustada, milles asi.

Lgp,
AE