laparoskoopia 24.03.17 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Sain nädal tagasi 40 ja mees 42. Olen proovinud rasestuda aasta ja paar-kolm kuud peale. Günekoloog avastas ureaplasma ja ravisime koos partneriga käesoleva aasta jaanuaris nädala ravimiga Doxylan, peale ravi proov korras. Günekoloog on ka viimase kolme kuu jooksul jälginud foliikulite kasvu. Ovulatsioonid on toimud arsti sõnul ja sama on näidanud kodus tehtud ovulatsiooni testid. Günekoloogi poolt teha lastud vereanalüüsid korras.
Mees lasi ennast samuti kontrollida, kõik temaga väga hästi.
Käisin ka viljatusravi arsti juures. Samuti sai tehtud vereanalüüsid ja uriinianalüüs. Analüüsid korras.
Günekoloog määras laparoskoopia, mis oleks nüüd mõne nädala pärast.
Viljatusravi arst pani kunstliku viljastamise järjekorda (aeg sellel suvel). Laparoskoopia kohta arvas, et selle tegemisel pole eriti mõtet.
Mõlemad arstid on meeldivad ja tunduvad väga kompetentsed. Lihtsalt soovin rohkem arvamusi, et enda jaoks otsustada mida teha ja tegemata jätta.
Saan ka aru, et keeruline rasestuda juba vanuse tõttu.
Küsimus siis järgmine - kas laparoskoopia tegemise tulemusel võib suureneda minu võimalus loomulikul teel rasestuda või pigem saan siiski vaid ülevaate olukorrast?
Ja kuidas Teie soovitaksite antud olukorras tegutseda?

Suured tänud ette.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
soovitan kasutada kõiki ravivõimalusi - nii laparoskoopiat kui IVFi. Kehaväline viljastamine pakub Teie vanuses kõigest ligikaudu 10% rasestumise tõenäosust - seetõttu on mõistlik teha ka laparoskoopia, et kõrvaldada võimalikud takistused loomulikul teel rasestumisele.
AE