Laparoskoopia vajalikkus 09.11.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen põdenud 14 aastat tagasi klamüdioosi. Soovin rasestuda. Olen teinud 2 IUI protseduuri, tulemusteta. Kuna hormoonanalüüs oli arsti sõnul korras ja munajuhade uuring kontrastainega näitas, et munajuhad on läbitavad, soovitas arst proovida loomulikul teel. Ovulatsioonid UH ja OV testide põhjal toimuvad. Juhtfolliikulit on UH alati näidanud vasakul munasarjas, ka ise tunnen OV ajal alati torkeid/valusid vasakul pool. Kas see võib tähendada probleeme parema munasarjaga? Mis on järgmine samm? Laparoskoopia? Kaua sellega veel viivitada?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
oma patsiendile annaksin soovituse asuda kehavälise viljastamise järjekorda ja teha protseduur läbi hiljemalt järgmise aasta lõpus. Võib-olla rasestute vahepeal - see oleks kõige parem lahendus. Kas laparoskoopia aitab rasestumisele kaasa, selles kahtlen.
AE