Lapsendamine vs siiski oma laps? 30.03.16 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tervist! Mulle on öeldud, et ma ei suuda rasedust lõpuni kanda, kuna mul esineb ulatuslik neerupuudulikkus. Olen püüdnud selle olukorraga leppida, kuid soov last saada on mehega siiski olemas ja uurime erinevaid variante ja võimalusi. Minu küsimus on, kas Eestis on asendusema kasutamine keelatud või mis on üldse selliste paaride alternatiiv, kus naisel pole võimalik rasestuda / rasedust lõpuni kanda. Kas adopteerimine on ainus lahendus ja kui jah, siis kuhu peab edasi pöörduma? Ette tänades!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Eestis on asendusemadus tõepoolest keelatud ja peale lapsendamise pole Teile muud lahendust pakkuda. Peaksite pöörduma elukohajärgse lastekaitse ametniku poole.
Lgp,
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Väljaarenemata emakas

Tere
Küsimus siis selline, et mul ei ole emakat! On mingid alged, aga emakas kui selline on väljaarenemata! Kas Eestis tehakse ka emaka siirdamist või mil moel oleks mul võimalik saada enda laps?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
Teie olukord on keeruline. Emaka siirdamine on kogu maailmas alles uuringujärgus ja asendusemadus ei ole meil lubatud.
Hetkel tuleb pähe kaks lahendust- kas lapsendamine või välisriiki ...

Loe edasi

kehaväline viljastamine

Tere!
Teie kogenud spetsialistina teate kindlasti ,kas on olemas võimalus,et 10 aastat tagasi laparoskoopiliselt steriliseerituna on veel võimalik lapsi saada ilma kehavälise viljastamiseta,et siis ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Kui soovite rasestuda oma munarakust, on tõenäosus mõlemal juhul väga väike. Kui munajuhad oleksid terved, on teie vanuses rasestumise shanss ca 5% ühe kuu kohta. Kahjustatud (eelnevalt opereeritud) munajuhadega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: