Väljaarenemata emakas 12.04.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Küsimus siis selline, et mul ei ole emakat! On mingid alged, aga emakas kui selline on väljaarenemata! Kas Eestis tehakse ka emaka siirdamist või mil moel oleks mul võimalik saada enda laps?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Teie olukord on keeruline. Emaka siirdamine on kogu maailmas alles uuringujärgus ja asendusemadus ei ole meil lubatud.
Hetkel tuleb pähe kaks lahendust- kas lapsendamine või välisriiki ravile pöördumine.
Lgp,
AE