Diphereline kõrvalmõjud 13.11.13 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Sain 5 kuud ravi Dipherelinega. 5 nädalat peale viimast süsti algas stimulatsioon. Kui kiiresti peale stimulatsiooni algust peaksid mööduma Diphereline kõrvalmõjud ehk kuumahood ja unehäired? Kui kuumahood peale mõnepäevast süstimist ei möödu, kas see viitab, et munasarjad ei allu stimulatsioonile?
Teine küsimus puudutab Diphereline kõrvalmõjusid. Peale kolmandat Diphereline süsti avastasin, et rinnanibude pigistamisel eritub kollakat mädale sarnanevat eritist. Kas see võib olla Diphereline kõrvalmõjuks?
Tänan

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
pärast pikka difereliinravi võib munasarjade "toibumine" võtta mitu päeva. Kõrvalmõjude kestmine ei tähenda, et munasarjad stimulatsioonile ei allu, lihtsalt vastus hilineb. Rindadest tuleva eritise osas vestelge palun viljatusravi arstiga.
AE