Ülekaal ja IVF 18.09.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Olen kuulnud,et ülekaalulisus võib olla üheks IVF protseduuri ebaõnnestumise põhjuseks.
Endal varsti plaanis IVF, kuid kaal võiks olla ikka väiksem. Kas on mõtet enne üldse proovida, kui kaal ei ole täiesti normis? Kuidas sellega täpsemalt on-kuidas ja kui palju just ülekaal protseduuri õnnestumist mõjutab? Tänan vastuse eest!
M.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
ülekaalulisust peetakse tõepoolest viljakust vähendavaks teguriks ning ka IVF edukus on selle seisundi korral oodatust madalam. Rasestumiseks sobivaim kehamassi indeks jääb 19 ja 29 vahele. Kehakaalu normaliseerimine enne IVFi on kindlasti soovitav, eriti kui tegemist on polütsüstiliste munasarjade sündroomiga. On täiesti võimalik, et kaalu langedes tekivad neil naistel spontaansed ovulatsioonid ja rasestutakse iseeneslikult. Teie viljatuse põhjust ei tea, aga kaalu langetamise suunas tasub igal juhul tegutseda, kasvõi üldise tervise huvides.
AE