Korduvad raseduse peetumised 26.10.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Pöördun Teie, kui enda viimase õlekõrre poole!

Olen 24-aastane naisterahvas ning lapsi mul ei ole. Minu anamneesis on
aga kolm varases järgus raseduse peetumist (märts 2011 5n, november
2011 4n, oktoober 2012 7n). Naisliini suguvõsas sarnaseid probleeme
esinenud ei ole. Rasedaks olen jäänud üsna kergelt (esimesel kahel
juhul esimesel kuul, kolmandal juhul kaheksandal kuul). Pärast teist
peetumist pöördusin Tallinnas ka viljatusarsti vastuvõtule. Mehele
tehti spermogramm, mis oli korras. Minult võeti analüüsid tupest,
vereproovid kindlal tsükli päeval - kõik analüüsid korras. Käisime ka
geneetiku vastuvõtul, kes tegi kromosoomiuuringud, ka need olid
korras!

Kui kolmandat korda rasestusin, andsin sellest kohe oma arstile teada.
Kõigepealt võtsin Duphastoni ning rasedavitamiine, paar nädalat hiljem
lisas arst igaksjuhuks veel Dexamethasoni (1tab 2 x päevas) ning
Folverlani. See oli esimene rasedus, mille puhul nägin ära ka loote
südametöö. Kahjuks ei olnud sellest raviskeemist abi ning hcg langes,
loote süda lakkas löömast ning rasedus peetus taas. Esimese ning
kolmanda peetumise puhul tehti tabletipuhastus, teine rasedus puhastus
ise.

Minu arst ei oska mind enam mitte kuidagi aidata. Ütles vaid, et pean
uuesti proovima ning lootma, et järgmisel korral enam nii ei juhtu.
Siis lisaks ta Duphastonile, Dexamethasonile ning Folverlanile ka verd
vedeldavad süstid (igaksjuhuks).

Milline on Teie arvamus? Kas Eestis on veel mõni arst, kelle poole ma
pöörduda võiksin ning kes tahaks ja saaks mind aidata? Mida ma tegema peaksin? Sain ka saatekirja Tartusse dr. Rulli juurde, kuid tema on dekreetpuhkusel. Võtsin ühendust NovaVita kliinikuga, kuid nemad mind jutule ei võta, kuna olen korduvalt ise rasestunud. Kuskilt peab ju abi saama!

Oleksin väga tänulik, kui saaksite mulle kasvõi nõu anda, kuidas edasi
tegutseda või kelle poole pöörduda. Ma ei oska ise enam kuhugi pöörduda.

Tänades,
Mari.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Teiega leppisime juba vastuvõtu asjus kokku?
AE