Millal võib püüda rasestuda pärast peetumist / katkemist 01.03.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!

Mul katkes 08. jaanuaril 2011.a rasedus, mille vanus viimase raseduseelse menstruatsiooni esimese päeva kohaselt oli 5+2 nädalat. Olin rasestunud koheselt pillide võtmise lõpetamise järel. Kuna viibisin tol ajal välisriigis, siis ma arsti juurde ei jõudnud. Mingeid kaebusi mul polnud. Katkemise järgselt hakkasin võtma Yarina pille.

Oktoobris 2011.a lõpetasin pillide võtmise ning viimase raseduseelse menstruatsiooni esimene päev oli 26. detsember 2011.a. 16. veebruaril 2012.a tuvastati rasedus CRL 6+1 madala südametööga. 7 päeva pärast oli madal südametöö ikka veel alles, kuid loode polnud kasvanud. 28. veebruaril 2012.a tuvastati peetunud rasedus CRL 6+1. Lõpetasin samal päeval Duphastoni võtmise. Ravim oli määratud, kuna varasemalt oli hakanud määrima - hormoonide taset eelnevalt ei kontrollitud. 29. veebruaril algas mul katkemine ja loode väljus iseeneselikult. 01. märtsiks oli plaanitud medikamentoosne puhastus ja kuna arst nägi emakas veel umbes 6-7 ml vedelikku (lima?!), siis puhastus ka teostati. Loodet enam emakas polnud.

Minu küsimuseks on, kas ma tohiks püüda rasestuda juba esimese ovulatsiooni ajal (s.t umbes 2 nädala pärast) või peaksin oootama ära esimese menstruatsiooni. Olen lugenud selle kohta vastakaid arvamusi. Samuti mainiksin, et olen pannud endale 2 nädala pärast viljakus-arsti juurde aja. Kas võimalik rasedus (seda ei pruugi muidugi juhtuda) võiks takistada minu viljakusprobleemide uurimist?

Tänud ette!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
käige enne arsti juures ära ja kuulake, mis tal öelda on. Senikaua vältige rasestumist.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

veritsus

Tere, pöördun murega, nimelt esmaspäeval (26.05) sain positiivse veretesti vastuste (235), kuid täna 30.05 on hommikust alates olnud torked alaseljas (eriti just vasakul poolel) ja on ka väike veritsus. ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
veritsus ei tähenda tingimata raseduse katkemist. Jätkake crinone kasutamist.
AE

Loe edasi

Lendamine pärast IVF-protseduuri

Tere.
Juunis on plaan teha IVF- protseduur.
Juulikuu teises pooles soovime lennata 2 nädalaks Hispaaniasse, lennusõit kestab ca 4-5 h. Juhul kui IVF -protseduur õnnestub, kas lendamine võib ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Lendamine ei tee rasedusele midagi. Pigemini tuleks karta, et mingi varajase rasedusega seotud ebameeldivus (katkemine, emakaväline rasedus) juhtub reisil olles ja rikub puhkuse.
Igal juhul, kui ...

Loe edasi

Loodet ei ole näha

Tere! Mul oli siirdamine 18. nov ja eile käisin arsti vastuvõtul uh tegemas. Näha oli ainult lootemuna ja rebukott. Arst kutsus uuesti tagasi 3.jaan. Siirdamisest siis möödas 5 nädalat. Mida Teie arvate, ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

5 nädalat siirdamisest tähendab tinglikult 7 nädalat rasedust. Selleks ajaks peab loode ultrahelis näha olema, samuti ka südametegevus.
Kardetavasti on tekkinud tühi lootemuna.

AE

Loe edasi

IVF ja raseduse peetumine

Tere!
Kas stress, väsimus ja pinge tööl ning suhteliselt pikad autosõidud võivad soodustada raseduse peetumist? Rasedaks jäin IVF teel, peetumine diagnoositi 7-ndal nädalal.
Tänan ette vastuse ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Sellele küsimusele ei ole võimalik konkreetselt vastata. Võib arvata, et loetletud tegurid ei soodusta raseduse arengut. Kuivõrd nad peetumist esile kutsuvad, ei ole selge.
AE

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: