Antibiootikumide kasutamine stimulatsiooni ajal 13.11.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Kas antibiootikumide (doksütsükliin) tarvitamine enne siirdamist, kui kasutatakse külmutatud embrüot, on vastunäidustatud ja kas see peaks olema siirdamise ettevalmistamise katkestamise põhjuseks?
Ette tänades
L

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kui on olemas konkreetne vajadus, tuleb kasutada. Kas sellepärast tuleks siirdamise ettevalmistust katkestada, on küsitav. Arst peaks teavitama võimalikest ohtudest ja andma patsiendile võimaluse otsustada.
AE