IFVi järjekord ise tasumisel 14.05.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Kui on soov tulla TÜ Kliinikumi IVFi tegema oma raha eest (olemas küll haigekassa kindlustus, kuid järjekorrad pikad), siis millal oleks võimalik alustada raviga? Kas sel juhul ka haigekassa nt ravimid kompenseerib? Endal ja mehel analüüsid hiljuti tehtud. Tänan!

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
enne augustit ei jõua kuidagi. Esimesest nõustamisest peab mööda minema vähemalt kuu (seaduse nõue), aga 17.06 läheme suvepuhkusele.

Jah, ravimite maksumus hüvitatakse nagu "tasuta" katsegi korral.
AE