Valu vasemal pool kõhus peale IVF-i 22.11.10 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Mulle tehti 5 päeva tagasi siirdamine.Olen varasemalt üle elanud ka emakavälise raseduse vasakus munajuhas. Nüüd hakkasin alates eilsest tundma torkivat ja vahel ka tuima valu just vasakul pool.Tahtsingi küsida, kas 5 päeval pärast siirdamist peaks juba olema tunda emakas torkeid või mingeid muutusi kehas? Mina tunnen torkivat valu vaid vasakul, kas see tähendab suure tõenäosusega jälle emakavälist rasedust? Punktsioonil saadi kaks munarakku ja hüperstimulatsiooni ei tekkinud. Kas peaksin pöörduma juba praegu arsti poole või erakorralisse? Veretestile kutsuti alles 3.dets.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kirjeldatud valu pärast ei maksa muretseda. Järsk tugev valu on teine asi.
Emakaväline rasedus ei annaks endast nii vara märku.
AE