IUI ja ureaplasma 07.03.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Mul avastati viimase uuringu käigus ureaplasma, kuna plaanin teha IUI, siis eeldasin, et saan ravi, aga minu ureaplasma bakter osutus mittetundlikuks kõikide Eestis kasutatavate antibiootikumide suhtes (laboratooriumi vastus). Kõik teises analüüsid on korras, põletikku ei ole. Kas mind ikkagi võivad need protseduurid (IUI) aidata rasestuda või ureaplasma segab rasestumist ja pean seda enne välja ravima kuidagi?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
siinkohal on keeruline öelda, kuidas toimida (ei tea, kas Teil või mehel on põletikuga probleeme jne). Ureaplasma olemasolu on üks asi, kliiniline pilt teine. Tehke nii nagu Teie arst ütleb.
AE