emakaväline rasedus 25.08.08 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,
eelmisel aastal tehti IUI protseduur, rasestusin, kuid kahjuks emakaväline rasedus. Olen läbi teinud ka IVF-i, kuid viljastatud munarakk ei kinnitunud (ehk organism ei võtnud omaks)
Kas peaksin uuesti proovima IUI teel rasestuda ? Kas kindlasti on ka järgmine kord sellisel puhul emakaväline rasedus? Mis põhjustab emakavälist rasedust?
Olen munajuhade läbitavuse kontrolli läbi teinud geeliga ja laparaskoopia samuti,
Tänan ette,
Piret 39 a.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Kas peaksin uuesti proovima IUI teel rasestuda ?
-- sõltub,kuidas emakaväline rasedus lahendati. kui on alust kahtlustada munajuha kahjustust, või see eemaldati hoopis, on IVF kindlam valik.
Kas kindlasti on ka järgmine kord sellisel puhul emakaväline rasedus?
-- kindlasti mitte, aga võimalus on olemas.
Mis põhjustab emakavälist rasedust?
-- see on suuresti juhuslik, te ei saa ärahoidmiseks midagi teha.

Aivar Ehrenberg