Seljavalud ja seos IVF-ga 10.01.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen läbinud kolm korda IVF-i, esimsel korral näitas raseduse teket, aga ei õnnestunud. Kaks järgmist on olnud tulemusta. Peale esimsest IVF-i tekkisid ka seljavaldu, sabakondi otsa. Tegin seljapilid ja kõik selgrooga korras. Käisn seljaravi arsti, tegin harjutusi, aga need ka ei ole aidanud. Peale viimast IVF-i tekkis ka tsüklihäire, siis päevad kestsid üks kuu koos seljavaluga. Koos seljavaluga kaasnevad meeleoluhäired, väsimus ja rahutu uni. Hormoone on uuritud ja need on arsti väitel normis. Kas võib seos olla sejlavalul ja hormonaalsel häirel tuhara ja sabakondi piirkonnas. Millist uuringut peaks tegema, et see leida, mis on viga?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
IVF-l ja kestval seljavalul pole minu teada ühest seost. Kardetavasti pole mul teile võimalik nõu anda.
AE