rindade taastamine 14.03.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

tahaksin teada, millised on võimalused rindade taastamiseks pärast mastektoomiat? Olen kuulnud soolalahuse ja silikoonproteeside paigaldamisest. Kas proteese paigaldatakse ka Clinicas ja kui palju see maksab? Minu teine küsimus puudutab seda, et pärast oktoobrikuus tehtud mõlema rinna mastektoomiat ja lümfisõlmede eemaldamist vasaku kaenla alt on kaenlaalustes "rasvapadjad". Kas midagi on võimalik teha nende vähendamiseks või ärakaotamiseks? Pärast operatsiooni on vasak käsi ja õlg ka väheliikuvad. Kirjutan Teile, sest mulle on soovitatud Teid kui väga kogenud kirurgi.

Aitäh!

Marju (42)

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Marju,

Mastektoomia järgselt on võimalik rinnakuju taastada nii proteesidega (soovitavalt silikoon-proteesidega) kui ka oma kudedest - alakõhu nahast - rasvkoest ja kõhulihastest. Milline meetod Teie puhul optimaalne on, saab otsustada ainult konultatsiooni käigus. Rindade suurendusoperatsioon maksab Clinicas 25 000 krooni. Proteeside hinnad on väga erinevad (sõltub tüübist ja valmistaja-tehasest, mitte suurusest): 7 500 kuni 25 000 krooni paar.

Kaenla-aluste "rasvapadjandite osas ei julge kirja teel mingit vastust anda, ikkagi on vajalik nägemine - uurimine.

Liikuvuse osas soovitan nõu pidada Teid opereerinid kirurgiga võimalike lümfi-massaaži-protseduuride ja ravivõimlemise näidustatuse osas.

Lugupidamisega,

Dr. Peep Pree