botulinum toksiin 11.02.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Tallinnas reklaamivad mitu plastikakirurgi praegu maailmas väga populaarset kortsude ennetamise ja silumise vahendit - botulinum toksiini süste, mis halvavad teatud lihaste tegevuse. Kuna Teie neid süste vist ei tee, siis kas annaksite omapoolse erapooletu arvamuse selle meetodi kohta. Palun öelge, kas selline aastapikkune lihaste puhkeseisundis ehk halvatud olek (kui süste teha regulaarselt iga poole aasta tagant):

1) Võib põhjustada lihaste atrofeerumise ja sellega seoses otsmiku lõtvumise?

2) Halvendab nende lihaste oleva naha verevarustust ja põhjustab seega naha enneaegse vananemise?

3) Mõjub halvasti ka teiste lihaste toonusele (näiteks otsmiku lihaste halvatud olek soodustab ka põselihaste lõtvumist)?

Palun väga Teie vastust neile küsimustele, kuna tahaks teada, kas nende süstide kasuks otsustades ei tee ma äkki pikemas perspektiivis karuteenet oma näole. Praegu olen 36-aastane ja kaalun, kas teha süste otsmiku ja kulmudevaheliste kortsude vastu. Tahaks, et otsmiks ka 10 aj 20 aasta pärast kena välja näeks.

Suur tänu Teile ette

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Kahjuks on mul väga raske Teile vastata, sest mõningad küsimused Teie küsimustest on ka minule küsimuseks ja see on ka üks põhjus, miks ma ise väga suur entusiast seni veel ei ole.

Kindlasti ei juhtu midagi halba aasta-kahega, kuid ka minu jaoks on täna veel probleem kui lihaste toonuse langusest tulenevat nahasilenemist ei teki ja süstimist aastaid jätkata.