Armist vabanemine 15.08.07 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 26 aastane naine. Mul oli 10 aastat tagasi operatsioon (hodgkini lümfoom) ja selle tagajärjel on mul pikk ja väga kole arm , see on rindade vahelt otse alla umbes 15 cm pikk. Ma käisin kunagi külmutamas seda ,aga see ei aitanud.
Ma ei saa isegi omale normaalseid riideid selga panna, umbes t-särgi suuruse kaelusega saan kanda riideid, muidu on arm kohe näha...
Kas seda armi on kuidagi võimalik eemaldada, vähem nähtavaks muuta, või mida iganes mis vähegi asja parandaks?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Alustan ikka nii, et ilma konkreetset armi nägemata ei ole lõplikku vastust anda ilus ja õige, kuid Teie kirjeldust arvestades võib tegemst olla kelloidarmiga, mille kirurgiline korrigeerimine väga suure tõenäosusega põhjustab uue inetu armi. Ehk on kasu lihtsamatest kosmeetilistest protseduuridest, näit. LPG lümfimassaazh, kuid päris ära ei võta armi küll ükski protseduur (vähemalt minule teadaolevalt). Lugupidamisega, Dr. Peep Pree