Operatsiooni tulemuse püsivus 14.05.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tahaksin teada, et kui lasta kirurgiliselt eemaldada silmade all olevad "kotid", kui pikka aega operatsiooni tulemus püsib. Kas "kotid" tekivad mõne aja pärast tagasi? Samuti huvitaks, kas rindade suurendamise operatsiooni puhul on tegemist ühekordse investeeringuga ja tulemus püsib kogu elu, või tuleb teatud aja tagant silikoonimplantaadid välja vahetada? Tänan ette

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere!

Alalaugude "kotid" on seotud silmamuna-taguse rasva väljasopistumsega naha alla ja sellele lisanduda võiva naha lõtvusega. Operatsioonil eemaldatud rasvkude uuesti ei teki, küll aga eaga võib kindlasti nahk uuesti lõtvuda, mis nõuab pingutamiseks uut operatiooni. Aeg uueks operatsiooniks on kindlasti inimeseti erinev,kui minimaalselt 5 -7 aastat püsib tulemus ikka.

Kuna silikoonproteesi pakend e. "kott" võib aastate pärast hakata proteesi sisu mikroskoopiliselt välja lekitama, peab arvestama võimalusega, et proteese on vaja aastate pärast vahetada (mina küll ei saa Teile garantiid anda, kui pikk see aeg on - 10-15 aastat või kauem).