Armkoe eemaldamine 20.01.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Autoavarii tagajärjel on 22-aastasel neiul põlvel kolmnurkne

puna-lilla 1,0 cm laiune ja kolmnurga haarad on umbes 3,2 cm ja 4,7cm

arm. Teine inetu arm on reiel (2,5 x 2,8 cm). Väiksemad armid on otsmikul ringikujuliselt.

Samuti kõril trahetoomia tagajärjel.

Kas selliseid arme plastiline operatsioon natukenegi taastaks. Ja kui kalliks

selline operatsioon võiks ligilähedaselt minna (põlve ja reie omad oleks

kõige olulisemad)

Lugupidamisega V.Raja Pärnumaalt

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Kahjuks ei selgu Teie kirjast kui palju aega on avariist möödunud, üldiselt ei peeta otstarbekaks armide kirurgilist korrektsiooni enne kuue kuu möödumist.

Ilma arme nägemata on võimatu hinnata operatsiooni mõttekust ja ka hinda öelda. Soovitaksin seega pöörduda plastikakirurgi vastuvõtule.

Haigekassaga on lepingud Tartu Ülikooli Kliinikumil ja Tallinna Mustamäe Haiglal, kus ka plastikakirurgid ametis on. Seal saaks ehk siis ka selles mõttes tasuta (tegemist ju trauma-järgsete armidega)