Rasedusarmid ja rasvaimu 12.12.10 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

olen mõelnud rasvaimule kõhult (4 piirkonda) juba mitmed aastad, kuid lisaks kartusele komplikatsioonide ees on mul tegelikult üks küsimus, millele seni ikka pole vastust leidnud ja mis takistab otsustamist. See on seotud rasedusarmidega.

Ma pole veel sünnitanud (aga millalgi peaks ilmselt:), vanust 35 aastat ja kehakaal olnud püsivalt 75-80 kg juures. Pikkus 167.

Küsimus ise kõlab järgmiselt: kui oluliselt mõjutab rasvaimu (kui kudede lõhkumine) hiljem rasedusarmide tekkimist? Loogiline oleks ju, et mingid kohad on opi tulemusel armistunud ja "jäigemad" ning et näiteks suurema kõhu ja naha venimise korral on siis ka suurem tõenäosus rebendite jms tekkeks?
Või ei ole seal üldse põhjuslikku seost täheldatud? Päris kindlasti on seda asja uuritud, kas pole?

Nii et paluksin võimalikult ammendatavt vastust ja - kui olemas - siis ka mingit linki, kust võiks lisalugemist leida. :)

Vastuse eest ette tänades
G.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud G Tere ja tänan huvi tundmast. Rasvaimu-operatsiooniga vähendadatkse naha-aluse rasvkoe hulka. "Rasedusarmid" on aga nahasisesed rebendid. Ei ole küll kuskilt juhtunud teaduslikku artiklit lugema eelneva rasvaimu mõjust hilisematele nahasiseste rebendite e. striiade tekkele. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree