Striiad 05.01.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Esimesest rasedusest tekkis mu kõhunahale tihe armkude. Teise rasedusega neid oluliselt lisandunud ei ole. Kas striiad vähenevad, kui kohe peale sünnitust hakata kasutama nahka pingutavaid kreeme. Oskaksite ehk soovitada konkreetselt mingit toodet striiade raviks ja naha pingutamiseks. Kas peale kirurgia on veel võimalusi striiade vähendamiseks ja naha pingutamiseks. Olen kuulnud ka ultraheli ja laserravist.

Kuidas peaks imetamise ajal hooldama, rindu et nahk liigselt välja ei veniks?

Tänades

Maire

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Maire!

Nahka toitvaid-niisutavaid kreeme soovitan kasutada juba raseduse ajal ja ka peale sünnitust. kreemide valik on suur ja ühte-kahte teistest esile tõsta mina küll ei saa. Arvan, et parim on siiski pidada nõu oma kosmeetikuga, kes teab-tunneb Teie nahka ja kellede teadmised erinevatest kosmeetika-toodetest on minu omadest kindlasti laialdasemad.

Kardan küll, et naha olulise lõtvuse korral võib jääda mittekirurgilistest meetoditest väheks, aga proovida tasub kindlasti, sest kes see ikka ennast opereerida lasta tahab, kui on ka muid paljulubavaid reklaame.

Ka rindade hooldus niisutavate-toitvate kreemidega peaks algama juba raseduse algusest. Väga tähtsaks pean suurenenud rinna ööpäevaringset toetamist tugeva rinnahoidjaga.