sünnimärk 20.11.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Kui sünnimärk eemaldatakse, kas siis tehakse n.ö. igal juhul ka eemaldatud koetüki histoloogiline (tsüstoloogiline) uuring . Patsient ei oska arstilt vajalikke uuringuid küsida, kas võib loota sellisel juhul arsti eetikale? Onkoloogid (Hiiul)sünnimärgi eemaldamist üldjuhul ei tee, soovitavad pöörduda ilukirurgi poole.Nii ka tegin.Mul eemaldati hiljuti sünnimärk, kuna see oli kohas, kus ta sai pidevalt traumeeritud, nüüd olen aga mures, äkki see sünnimärk ei olnudki nii süütu, kui arvas oppi teinud arst?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Teile vastates pean alustama sellest, et minu arvates tasuks arsti usaldada ja uskuda. Kui kirurg on oma kogemuse põhjal veendunud, et tegemist on healoomulise pigmentkasvajaga, ei pea seda alati ka histoloogilisele uuringule saatma. Tasub antud koht aeg-ajalt ise üle vaadata ja kui siis mingeid kahtlasi muutusi märkate saate, ilma kiirabi ja paanikata ka arstile seda näitama minna.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Iluravi ja plastiline kirurgia

sünnimärk

kui palju maksab sünnimärgi eemaldamine? keskmist suurust lõua all .... sooviks umbkaudset hinda

Peep Pree

Vastas dr Peep Pree

Tere! Võimalik, et 1500 krooni. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree

Loe edasi

Sünnimärk jalal

Tere,

Mul on paremal jalal sünnimärk (umbes 7x4 cm). Kas selle eemaldamine on võimalik? Palju see maksma võiks minna? Kas seda on võimalik ka Tartus teha?

Peep Pree

Vastas dr Peep Pree

Tere! Plastikakirurge töötab nii Tallinnas kui Tartus. Operatsiooni võimalikkuse ja maksumuse üle kirja teel otsustada ei ole võimalik. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: