Armi ravi 23.12.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
tekkis küsimus, kas värsket liiklusõnnetusest tekkinud armi 45-aastase naise otsmikul võib peale Contractubexi ja Dermatixi ka Liotoni salviga ravida? Nimelt soovitas seda üks Tartu apteeker, aga mujalt pole väitele kinnitust leidnud. Koostis pidi esimesel ja viimasel enam-vähem sama olema, ainult hinna ja koguse vahe on tuntav..
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Kõigepealt jääb Teie küsimusest arusaamatuks, kui värske see arm ikkagi on. Nii silikoongeel Dermatix kui ka Contractubex salv ei ole mõeldud koheseks kasutamiseks lahtistel ega värsketel haavadel. Nende koostis on täiesti erinev ja reeglina saab kasutada vaid ühte salvi. Haavasalvide-geelide ravi on pika-aegne, kestes vähemalt 2 - 4 kuud. Tervitustega, Dr. Peep Pree