silikoon 02.06.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et kas silikoonide ohtlikkus oleneb ka selle suurusest? Mul endal on üliväike 70 a, aga tahaks ilusat c. Ja veel tahtsin küsida, miks on silikoonide panemine nii tohutult kallis? Mõni inimene, kellel raha pole, aga on nii masendanud oma rõvedast pesulauast on isegi ju enesetappu püüdnud teha, sest muud võimalust ei ole, kui koguaeg kõik kiusavad ja mõnitavad.

Ette tänades felice!!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud Felice. Arvan, et olete lihtsalt valed sõbrad-tuttavad valinud, kui nad kõik Teid kogu aeg Teie väikese rinna pärast "kiusavad ja mõnitavad". Ka väike rind on nooruslik ja kaunis. Kindlasti on ülisuurte proteesidega rohkem probleemide tekkimise võimalusi, kui normaalmõõtmeliste korral. Alati ei ole üldse võimalik nii suuri proteese implanteerida, kui patsient seda tahaks. Samuti sõltub proteesi suurusest ju ka kaal ja raskemad proteesid võivad rinna rutem "välja venitada". Kindlasti ei ole rinnasuurendusoperastsioon (ja üldse kogu meditsiin, eriti kirurgia), odav, kuid kui rindade suurus on tõsiseks normaalset elu takistavaks probleemiks, leiab inimene ka võimalusi (pangalaen, nn.järelmaksu-kaardid jne). Lugupidamisega, Dr. Peep Pree