Nina paistetuse alandamine. 15.03.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olen 15 aastane , subvel 16 saav noormees Tartust.Pöördun teie poole probleemiga nina asjus,Mul juhtus minevikus e. 3 aastat tagasi õnnetus.Nimelt sain jalgpalli mängu käigus vastu nina nii tugevalt, et hakaks isegi verd jooksma.Verd pole mul elusees jooksnud ninast, kuid too kord oli esimene kord, üldselt on mul tugev nina.Selle tagajärjel muutus nina üks osa punaseks ja läks paiste, nüüd on nina kongus selle tagajärjel ja sooviksin sellest kuidagi lahti saada.Väiksena enne seda oli mul täiseti tavaline nina.Olen kuulnud, et paistetust saab alndada kreemidega või operatsiooniga.Paistetus on tekkinud nina luulises osas.
Sooviks abi.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Arvan, et Teie poolt kirjeldatud nina kõverus ja paistetus on trauma tagajärjel tekkinud ninaluude deformatsioon, mille ravi on ainult kirurgiline. Täpsema vastuse saamiseks peate kindlasti kas plastikakkirurgi või nina-kõrva-kurguarsti konsultatsioonile minema. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree