väljaheide koos verega 25.10.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22.aastane meesterahvas. Probleem selles, et vahel on väljaheites verd. Arvasin siiani, et selle põhjuseks võib olla haavand päraku sees, ent viimane kord ei olnud toiming isegi valulik ja verd oli üsna palju. Mis võiks selle esile kutsuda. Kui tõsine võib probleem olla? Kelle poole pöörduda?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Sagedasemaks väljaheite peal oleva vere esinemise põhjuseks on pärasoole veenilaiendite olemasolu (noorel inimesel). Igal juhul on vere leidmine väljaheites selline sümptoom, mis vajab edasi uurimist. Eriti kui sellega kaasub ka kõhulahtisus, palavik või köhnumine. Algselt peaks murega põõrduma perearsti juurde, kes lisaandmete saamisel võib pidada vajalikuks gastroenteroloogiga konsulteerimist.