seedimine ja väljaheide 15.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul on küsimus, mis puudutab seedimist ja väljaheidet. Nimelt diagnoositi mul ca kuu aega tagasi kerge mao ülihappelisus. Olen võtnud siiani ravimeid ning vaevused on kadunud. Kõht on aga endiselt lahti (mitte päris vedel, vaid lihtsalt pehme, aegajalt selliseid väikseid kõvemaid tükke) ning väljaheide imelik. Väljaheites verd ei leidu, küll on aga aegajalt pühkides veidi valus ning paber veidi verine. Ise olen 24 aastane naine. Küsimus selline, et kas vajaksin täpsemat arsti konsultatsiooni ning kas võib tegemist olla mingi muu soolestiku probleemiga, mis ei ole mõjutatud kasutatavatest ravimitest (Omeprasool) või mao ülihappelisusest.
Tänan!

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tavaliselt viitab verine tulaettpaber anaalpiirkonna haigusele, mis ei ole otseselt seotud mao ülihappesusega. Seega tuleks leppida teadmisega, et põete kaht haigust ja neind ravida kumbagi omaette.
Head paranemist,
dr Kariis