Hepatiit 21.02.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 38 a. naine. Põen B ja C hepatiiti. Arstide sõnul siis kroonilist. Tõenäoliselt juba 20 aastat. Huvitaval kombel ei ole ma nakatanud oma meest. Elame koos juba 3 aastat aga tema analüüsid õnneks kõik korras. Kas on juhuseid, et partner ei nakatugi ja polegi süstida vaja?
Ja teine küsimus veel. Paremas küljes on juba paar aastat vahelduva eduga valud. Kord suuremad, kord väiksemad aga praegu igatahes päris halb. Just nagu roiete all. Oma perearst arvab, et neuralgia aga kas see siis teeb sedasi kogu aeg valu? Ise pabistan, et äkki tsirroos hakkab vaikselt tulema, kuigi sügisel olid maksa näitajad korras ja käisin ka laparoskoopial, kus öeldi, et maks väga ilus. Ja tegelikult haige pole ma kunagi olnud ja ei tea kuskohast nakkuse sain. Kas maksahaigus kulgeb valudega või millised sümptomid sellel üldse on? Eelmisel kuul pidin seoses viljastamisega tarbima suurtes kogustes hormoonravimeid, kas need võivad asja hullemaks teha? Palun kirjeldage neid maksapõletiku sümptomeid, muidu muretsen ennast haigeks aga ega see ju valusid ära ei võta. Üksi arst ei ole siiani midagi asjalikku osanud öelda. Ultraheli korras,veri korras ,uriin korras aga parem külg valutab mis kole ja miski ei aita.

Kaie

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Selgusetuks jääb, kas Te siis põete hepatiiti või ei põe. Kui maksa analüüsid on korras, siis ei peaks nagu hepatiiti olema. Kroonilisel maksapõeltikul enamasti sümptomeid pole. Arvan, et teie valudel on muu põhjus kui maksahaigus.
Pabistamine ei vähenda reeglina valu.
Edu,
dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

hepatiit c

tere. mul kais kulas yks noormees, kes kellel on hepatiit c. ta einestas meil. kas see haigus voib noude kaudu edasi meile kanduda?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Nõude kaudu ei kandu. Kutsuge ta julgelt veel külla! Soovitan siiski teineteist mitte hammustada, sest haigusetekitaja antakse edasi verega.
Julgust,
Dr Kariis

Loe edasi

c hepatiit

olin doonor ja mul avastati c hepatiit, esimesel korral kui doonor olin siis ei avastatud midagi aga aasta hiljem taas verd andes avastati hepatiit, kas see tähendab et selle vahepealse aasta jooksul nakatusin? ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Verekabinet uurib kõikide doonorite verd C hepatiidivastaste antikehade suhtes, mis tekivad kuni 2 kuud pärast nakatumist. Maksa põletiku esienemisest annavad tunnistust AST ja ALT nihkhed, ...

Loe edasi

rasedus ja autoimmuunne hepatiit

Sooviksin teada kas ja kuidas mõjutab autoimmuunne hepatiit raseduse kulgu ja lapse arengut?

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Igasugune krooniline haigus muudab raseduse komplitseeritumaks. Siiski ei ole sageli probleemiks niivõrd haigus ise kui selle raviks kaustatavad ravimid. Jmmunosupressiivne ravi on raseduse ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi