hädas seedimisega 15.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere,
olen 26 a naine ja pidevalt hädas gaasidega. Peale sööki on kõht alati väga punnis ja tunnen end ebamugavalt. Kõhus on sageli ka selline nõrk, tuim ja ebamäärane valu, mis väga ei häiri, aga võiks olemata olla. Kõht on ka enamuse ajast lahti, sageli käin tualetis 2x päevas ja väljaheide on helepruun.
Kas see on normaalne?
P.S. Infoks veel, et mul on aastaid olnud periooidline madal palavik, ca 37,2, mille põhjust pole perearst välja selgitada suutnud.
Ette tänades,
Tiina

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tuleks selgitada, kas on soolehaigust klassikalises mõttes või pole. Ravi sõltub diagnoosist.
Dr Kariis