maksahaigused 31.10.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen mees, 30 aastane, veenivere proovis maksanäitajate suhtes oli minul kõrgenenud GGT(glütamüültransferaas). See oli 120 kanti. Kas võib tegemist olla mingi tõsisema haigusega, milliseid haiguseid see GGT kõrgenemine üldse näitab. Enasetunne ei ole ka aeg-ajalt kõige parem. Milles võivad olla võimalikud GGT kõrgenemise põhjused.

Lugupidamisega
30 a mees

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tegemist on sapi erituse häiret kirjeldava analüüsiga, mis tõsueb märgatavalt alkohoolse maksakahjustuse korral. Kui GGT on normist kõrgem, tuleb mõelda maksa haigusele. Kui ohtlik või mis perspektiiviga, see selgub teistest uuringutest.
Dr Kariis