Jämesoolevähk 06.09.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tahaksin teada, millised on jämesoolevähi tunnused. Kas selleks vöib olla ka vere eritumine pärasoolest? ...ja kui ei, millest vereeritus tuleneda vöiks?

ette tänades, Kylli (20 a.)

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Vereeritus pärasoolest on soolevähi tunnus, aga vaevalt 20 aastaselt. Sagedaseim põhjus on päraku veenilaiendite veritsemine, aga kindlasti tuleb uurida kas pole tegu haavandilise koliidiga. Gastroenteroloogidelt saab nendes küsimustes nõu.
Edu uuringutel,
dr Kariis