probleemid kõhuga 01.07.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere doktor. Kelle juurde soovitate pöörduda, kui mul on alljärgnevad kaebused: vasakus kehapooles (ei saagi aru kas ülakõhus või küljes) pidev pakitsustunne, vahest kõhtu masseerides on sealt ka natuke valulik,kohutav söögiisu ja kaalutõus viimasel aastal.WC käin iga päev,erilisi muutusi justkui pole kui välja arvata, et tihti jääb kõik vee peale ulpima, ega taha veega alla minna.Viimasel paaril aastal ajab ka jubedalt gaasitama, tulevad välja kohe kui natukenegi pingutan.peale sööki, kusagil 20 minutit on selline tunne, et kohe-kohe lähen lõhki, pärastpoole vaevus kaob.Saan aru, et kohutava söögiisuga ka söön väga palju. Saan aru, et dieet saab olla kõige aluseks, aga mind vaevab mure, äkki on tegu mingi kasvajaga.Sest selline telliskivi raskus seal vasakul pool ei anna rahu.Aasta tagasi vaadati siseorganeid ultraheliga, aga öeldi, et on korras.Suured tänud vastuse eest

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Küsija ei anna vihjeid oma soo vanuse ja kehakaalu kohta.
Alustage oma mure kaebamisega perearstist. Võib juhtuda, et tuleks külastada ka psühhiaatrit kui tegu on haigusliku liigsöömisega ja gastroenteroloog võib uurida seedetrakti kasvajate suhtes.
Tervitades, dr Kariis