Lgp Kariis 26.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus, et kui kõhunääre ei tööta, lihtsalt on haige. Mida siis sööme peaksin. Mis oleks kasulik süüa ja kas seda võimalik ka ravida on?!? Aitäh.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere.
Kui kõhunääre ei tööta, siis on "vesi ahjus", veresuhkur kõrge, kõht lahti ja riided jäänud seljas suureks. Sellisel puhul kautatakse kõhunäärme asendusravi insuliini ja fermentpreparaatidega. Süüakse kõike, valgulise toidu osakaal vajaks suurendamist.
Dr. Kariis