Reflukshaigus- kas operatsioon on võimalik? 21.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28 aastane naine, 2 aastase lapse ema. Mul on reflukshaigus, mis teeb mu enesetunde ja tegutsemisvõime halvaks isegi siis, kui võtan 2 korda päevas Ulcexit, joon Venter' i pulbrit, ei söö hapusid toite ja ei lase söögikordade vahesid pikaks venida. Magan ka kõrgema peaalusega. Mu hääl kähiseb ja ka kurgus kipitab (lisaks tugevatele kõrvetus- ja valuaistingutele vasakul pool ülakõhus ja rinnaku all). Minu magu ja söögitoru on uuritud- maohaavu pole, kuid sulgurlihas on avatud.
Sooviksin teada, kas Eestis mõningatel juhtudel tehakse ka reflukshaiguse puhul abistavaid operatsioone, kuna häiritud on minu eluga toimetulek ja lapse eest hoolitsemise võime.

Vastuse eest ette tänades

Ingrid

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere Ingrid.
Soovitan Teil konsulteerida gastroenteroloogil diagnoosi ja ravi täpsustamiseks. Teie poolt kasutatav ravi võiks sümptomeid leevendada. Venteri kasutamine ei ole viimastel aastatel väga levinud ravivõte, pigem võiks olla abi apteegis saadaolevatest hapet neutraliseerivatest vahenditest.
Reflukshaigusevastased operatsioonid on Eestis teostatavad. Kogemusi on nii klassikaliste kui laparoskoopiliste operatsioonide osas.
Reflukshaigus on ravitav.
Dr Kariis