Reflukshaigus- kas operatsioon on võimalik? 21.05.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28 aastane naine, 2 aastase lapse ema. Mul on reflukshaigus, mis teeb mu enesetunde ja tegutsemisvõime halvaks isegi siis, kui võtan 2 korda päevas Ulcexit, joon Venter' i pulbrit, ei söö hapusid toite ja ei lase söögikordade vahesid pikaks venida. Magan ka kõrgema peaalusega. Mu hääl kähiseb ja ka kurgus kipitab (lisaks tugevatele kõrvetus- ja valuaistingutele vasakul pool ülakõhus ja rinnaku all). Minu magu ja söögitoru on uuritud- maohaavu pole, kuid sulgurlihas on avatud.
Sooviksin teada, kas Eestis mõningatel juhtudel tehakse ka reflukshaiguse puhul abistavaid operatsioone, kuna häiritud on minu eluga toimetulek ja lapse eest hoolitsemise võime.

Vastuse eest ette tänades

Ingrid

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere Ingrid.
Soovitan Teil konsulteerida gastroenteroloogil diagnoosi ja ravi täpsustamiseks. Teie poolt kasutatav ravi võiks sümptomeid leevendada. Venteri kasutamine ei ole viimastel aastatel väga levinud ravivõte, pigem võiks olla abi apteegis saadaolevatest hapet neutraliseerivatest vahenditest.
Reflukshaigusevastased operatsioonid on Eestis teostatavad. Kogemusi on nii klassikaliste kui laparoskoopiliste operatsioonide osas.
Reflukshaigus on ravitav.
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Refluks

Tere!

Mul on selline küsimus, et kui mul on refluks ja sulgurlihase mittekorralik töötamine, siis milliseid asju võib see endaga kaasa tuua? Ja kuidas seda ravida? Näiteks mida süüa. Vähemhappelisi ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Mõtlesin esimese hooga, et tegu on väljaheite pidamatusega, aga korduval lugemisel tundub, et reflukshaigus ehk söögitoru alumise sulguri talitlushäire.
Minu arvates ei ole see parandatav. ...

Loe edasi

reflukshaigus

Minu probleem on veidi teistlaadi, kui leidsin siinsetest küsimustest ja vastustest. Kuid kuna mind seni uurinud arstid soovitasid pöörduda gastroenteroloogi poole, sellest ka alljärgnev.
Mind on ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Reflukshaigusel esinevad tõseti nn. söögitoruvälised sümptomid, mida Teil kahtlustatakse. Mõte on igati arukas. Sama ei saa öelda plaani kohta uurida sonograafia abil söögitoru kuna sono on ...

Loe edasi

mao reflukshaigus?

Mul oli väga hea meel, kui avastasin, et Kliinik.ee-sse on lisatud veel käesolev rubriik. Jõudu Teile doktor Remmel!

Ja nüüd läheksin oma probleemi juurde.Olen 24-aastane naine. Ligi aasta ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!

Reflukshaiguse peamiseks põhjuseks on see, et hape maost satub söögitorusse. Osaliselt on selles süüdi söögitoru alosa sfinkteri (sulgurlihase) nõrkus, teiselt poolt on ka tõenäoliselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi