sapi teed 22.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere dr. Triin Remmel.Olen 28. aastane mees.Kümme aastat tagasi avastati mul sapi põie põletik,mis on praeguseks muutunud krooniliseks.Samuti on mul haavandtõbi.Olen korduvalt olnud uuringutel ja haiglas ravil.Ravitud on vaid sõrmiku haavandit.Sapipõie kohta öeldi,et enam ei ole võimalik seda terveks ravida.Ka perearst kirjutab järjekindlalt cimetidini välja,piirdudes sellega.Palun öelge kas on siiski olemas ravimeid,mis kergendaksid minu seisundit.Ma ei mäleta enam sellist aega kui mul ei oleks kõhus valud või ei oleks iiveldust.Öelge ka palun kas pidev pea uimasus võib olla sapi häiritud eritumisest.Ette tänades Andrus

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!Haavandtõve ravi seisukohad on kindlasti viimastel aastatel muutunud ja ei seisne ainult cimetidiini söömises. Kogus maailmas ja ka Eestis on kasutusele võetud kolmikravi, mis seisneb 2 antibiootikumi ja hapet alandava ravimi 7 päevases kuuris (viimaseks on reeglina omeprasool).

Sapipõie põletik on 90% juhtudest tingitud sapikivide esinemisest sapipõies. Sellisel juhul kui need kivide põhjustavad koolikulisi valusid, on operatiivne ravi omal kohal täiesti. Kahjuks ei selgu see, kas Teil on ka kivisid sapipõies leitud.

Pea uimasus ei saa olla kohe kindlasti tingitud sapi eritumise häirest, vaevalt et Teil seda häiret üldse on. Sellisel juhul peaks pikemat aega olema maksa analüüsides suured nihked. Isegi see ei vii pea uimasusele.TR.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

activelle tabl. kasutus

Tere
Kas "Activelle" tablettide kasutamine, naistel kellel on menopaus on ohutu, kui on avastatud maksa peal tsüst ja sapipõie teed ei tööta korralikult,põen ka kroonilist neeruvaagna põletikku.

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Maksa tsüste hormoonravi ei mõjuta. Kui on kahtlus, et sapiteed ei tööta - arvan, et mõeldakse kolestaasi seisundit ehk sapi eritumise häiret, siis östrogeenide tarvitamine võib kolestaasi süvendada.
Loe edasi

peale sapi operatsiooni

Tere!
Peale sapi operatsiooni vaevab hommikuti hirmus kõhulahtisus.
Kas peaksin millestki loobuma (toidust), või soovitate mingit dieeti.
Olen naisterahvas, vanust 60
Tänud ette

Vastas dr Toomas Kariis

Tere.
Probleem ei ole haruldane vahetult pärast operatsiooni.
Mõne kuu möödusdes peaks vaevused taanduma. Kui nii pole, siis pidage nõu gastroenteroloogiga.
Head paranemist,
Dr. ...

Loe edasi

Maopõletik

Tere!

Sooviksin teada, kas on teatud menüü, mida inimene peaks järgima kui tal on maopõletik ning sapp valgub makku? Kas mõni toiduaine on vastunäidustatud?

Ette tänades,

Vastas dr Toomas Kariis

Tere, Epp!
Sapijuha avaneb kaksteistsõrmiksoolde. Normaalse mao ja soolemotoorika korral ei peaks sapp sattuma makku. Sapp on ärritava toimega ja võib põhjustada gastriiti ehk mao põletikku. Sagedamini ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi