kõhulahtisus 01.01.02 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22aastane neiu. Aasta tagasi hakkasin kaalust kiiresti juurde vötma ja tekkis kõhulahtisus.roja on kas väga hele või väga tume ja alati vesi vedel. Alati kui lõpetan söömise lähen ca 15minuti pärast wcd kylastama.Viimasel ajal on lisandunud ka körvetised. TEID ETTE TÄNADES VASTUSE EEST

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Kahjuks ei selgu Teie kirjast kui suur on kehakaalu tõus ja kas ka Teie söömisharjumustes on midagi muutunud. Noore inimese kõhulahtisus on reeglina nn. funktsionaalne, see tähendab, et sooel uuringutel ei leia me silmaga nähtavat põhjust. Algatuseks soovitan üle vaadata oma toitumisratsioonid, kas mingi toit põhjustab rohkem kõhulahtisust kui teine

Seos kaalu juurde võtmise ja kõhulahtisuse vahel on tegelikult üsna vähereaalne.

TR.