kõht hakkab valutama tund pärast söömist 20.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu mees (suitsetaja ja enne tervisehäiret VÄGA aktiivne kohvi jooja) kaebab

tund pärast söömist algavat kõhuvalu ning närvivalu roiete vahel südame piirkonnas. kaasnevad gaasid - enne pole tal selliseid sümptomeid olnud.

kohvist on ta nüüd loobunud, joob teed. Hommikul, kui sööb putru, ta ei kurda, asi pöörab halvaks siis, kui toidus on liha jm raskmemalt seeditavat.

Millega võiks olla tegemist ?

Tänan!

alja kabanen

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Teie kirjelduse järgi on väga raske õelda, millega konkreetselt võiks tegemist olla. Suitsetamine kindlasti suurendab maohappesust ja võib valusid põhjustada. samas ka langetab söögitoru alumise sfinkteri toonust.

Kui gaaside tekkele on lisandunud ka teisi haigustunnuseid nagu kaalulangus, tugevad valud, siis vajaks see kindlati lisauuringuid.

TR.