Kõhulahtisus ja veri väljaheites. 14.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30 aastane mees ja avastasin esimest korda väljaheites verd. Kõhulahtisus on olnud mind üsna tihti saatvaks probleemiks, kõhuvalu aga mitte. Mao ülihappelisus ilmneb järgneval päeval peale rohkema alkoholi tarbimist. Mis haigusega võib tegemist olla ja kuidas toimida?

Ette tänades!

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

Tere!

Kui vereeritus kordub või kõhutegevuses toimub mingi muutus, siis pidage kindlasti nõu oma arstiga.

Sagedasemaks vereerituse põhjuseks noorel inimesel on siiski veenikomude olemasolu pärasooles.

TR.