helicobakter 08.11.01 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Kas ja kus oleks võimalik helicobakteri uuringut teha ja vajadusel ka retsepti saada, kui perearsti kaudu ei ole see kahjuks võimalik. Kardan, et mu pojal ja mul endal on nimelt selle bakteriga pistmist. Olen lugenud, et see võib paljude hädade põhjustajaks olla.

Arst vastas:

dr Triin Remmel

Gastroenteroloog

Eesti Meremeeste Haigla

tere!H.pylori esinemist on võimalik määrata mitut moodi. Näiteks nii vereanalüüsis esinevate antikehade määramise kaudu või ka mao endoskoopilisel uuringul proovitükkidest mikroskoopilisel hindamisel. Need on vast meil sagedamini kasutusel olevad meetodid. Võimalusi on teisigi.

Oma küsimus on ainult selles, kas kõikki positiivseid juhte peab ravima. Eestis on H.pylori esinemissagedus väga suur, olenevalt vanusegrupist isegi kuni 90%-l elanikest.

Levinud arvamus on ikkagi see, et ravida tuleks neid haigeid, kel on samaaegselt kas 12ss või maohaavand. Juhul kui inimesel leitakse verest H.pylori antikehad, siis koheselt ravi ei peaks alustama, eriti kui kaebused puuduvad.

Juhul kui endoskoopial on tegemist haavandiga ja proovitükkides H. pylori, siis võiks ja peaks ravima küll. Endoskoopilisi uuringuid on võimalik väga paljudes nii Tallinna kui maakondade raviasutustes teha.TR.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

Diagnoosi selgitamine

Tehti gastroskoopia. Arst ütles, et söögitoru lõpposa kõrbenud, maos palju sappi ja helicobacteri proov positiivne.
Kirjutas raviks kolmikravi Nexium 40mg,ospamox 1000mg!,Fromilid 500mg võtta 1 nädal ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere

Kahjuks on mul raske juhtu kommenteerida kuna ei tea teie kaebusi ega põhjust miks arsti poole pöördusite. Juhindun siintoodud andmetest.
Teil on diagnoositud mao-söögitoru tagasivooluhaigust, ...

Loe edasi

helicobakter

Olen juba alates 13. eluaastast vaevelnud tugevate kõrvetiste käes.

Umbes 24-aastaselt käisin esimest korda sondi neelamas ja tookord tehti

kindlaks, et mul on väga tugev maohappe ...

Vastas dr Triin Remmel

Tere!12ss haavandi haigetest leiame 95% H.pylori. Enamusel juhtudest saame nii H.pylorist kui ka haavandi ägenemistest lahti kolmikraviga. Ravi koosseisus on kaks antibiootikumi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi