Toitumine pärast mao eemaldamist 30.04.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Lgp. Dr. Kariis
1,5a. eest eemaldaiti mu isal (55a.) maovähi tõttu magu. Kiiritust ega kemoteraapiat ei rakendatud. Ta on käinud end regulaarselt onkoloogias näitamas, haigus polevat süvevenud. Peale lõikust ütles onkoloog, et süüa võib kõike, kuid väheses koguses ja enesetunnet jälgides. Tegelikult on järgnenud üsna raske aeg rohkete gaasivalude ja muude seedehäiretega ning kaasnenud unetute öödega. Minu küsimus on - kust leida rohkem infot toitumise kohta kui puudub magu? Võib-olla oskate soovitada mõnda spetsialisti, kes võiks nõustada, vastavat kirjandust või monda kohta internetist (võib olla ka saksa või ingl.keeles).
Ette tänades
Kaia

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Pean tunnistama, et ei ole kirjeldatud probleemiga kokku puutunud, ega sihipäraselt operatsioonidejärgse toitumise weebilehekülgi otsinud. Need eemaldatud maoga haiged, kellega olen ise kokku puutunud, tulevad rahuldavalt toime jälgides täpselt neid samu ülaltoodud soovitusi, eeskätt siis väiksemaid kogusedi ja sagedamini. Arvan, et vaevused ei tulene otseselt mao eemaldamisest vaid on veel lisapõhjusi, mis vajavad täpsustavaid uuringuid.
Dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

toitumine

25.aug röntgenis tuvastati mao erosiooni ja 30.aug. diagnoositi EMOs metorism.Arsti soovitusel jõin kummeliteed ja sõin ainult keedetud kaerahelbeid veega 10 päeva. Kõht pole ikka veel korda saanud. Kas ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Kiirest vastusest ei tulnud midagi välja, aga ega sellest kirjast selget ülevaadet olukorrast ei tekigi kuna pole täpsustatud, mis kaebustega on tegu.
Dr. Kariis

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi