Põrn ? 29.01.04 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere Lp .dr Kariis !
Mis asub naba kõrval (kui mina oma kõhtu vaatan siis ) vasakul ? See koht on mul juba viimast 1,5 kuud paistes ja katsudes on ebameeldiv tunne. Valus pole aga väga ebameeeldiv on. Kas sellel võib olla mingit seost ravimitega mida tarvitan ( alates oktoobrist Cipralex või Tri-regol alates augustist möödunud aastal) ?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere,
Nii Cipralex kui tri-regol on loodud selleks, et elu rõõmsam oleks. Kahju, et veel pole. Aga küsimuse juurde.
Inimese kõhus asub seedetrakt ja mõni tema osadest jääb ka naba kõrvale. Teie suhtes vasakult poolt naba võiks leida magu, jämesoolt, peensoolt. Eks need ole ka kihiti, seetõttu ei ole lihtne öelda, mis täpselt punnis on. Selleks arstid küsitlevadki patsienti, katsuvad ja kuulavad. Saadud andmete põhjal tehakse järeldus. Olgu lisatud, et ka arstid lasevad oma kõhtu dignoosimise eesmärgil ikka teistel arstidel katsuda. Ise seda adekvaatselt teha ei saa.
Teie ravimitest.
Üks neist võib kiirendada seedetrakti talitlust, teine ei mõjuta.
Kas Teie probleem võib olla ravimitega seotud, vajab täpsemat informatsiooni. Vastuse saan anda vaid konsultatsioonil.

Tervitab,
dr Kariis