Põrn 30.06.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Kuidas teostatakse põrna eemaldus operatsiooni ja kuidas see hakkab edaspidi mõjutama 52.aastast tööjõulist meesterahvast? Jutt käib minu isast, kellel diagnoositi trombotsütopeenia. Viimaste analüüside tulemusel olid trombotsüüdid langenud 76-lt 42-le. Soovitati põrna eemaldust.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Ilma põrnata saab edukalt elada ja trobotsüütide vaeguse korral tõenäoliselt pareminigi elada kui organit säilitades. Operatsioone tehakse tavaliselt avatud kõhul. Konkreetsemalt teab rääkida opereeriv kirurg.
Edu, dr. Kariis