Kõrvetised 24.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere ! Aeg-ajalt kas pärast söömist või kohvi joomist tekib mul surve või nõrk kõrvetustunne söögutoru allosas. Lisaks sellele viskab teinekord suhu ka maohapet või sappi ning esinevad "rööksud". Aastaid tagasi oli ka sapipõiepõletik. Mida ette võtta ? Kas käsimüügis leidub nö mõistlike hindadega ravimeid, mis neid kaebusi leevendavad ?

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Soovitan täpsustada, kas on tegemist söögitoru põletikuga. Gastroskoopia oleks see õige uuring. Apteegis leidub igasuguseid ravimeid ja kindlasti ka Teie jaoks, aga valida aitab täpne diagnoos.
Dr Kariis