ebamugavustunne maos 05.12.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 38-aastane naine. Viimasel ajal tunnen aegajalt ebamugavustunnet mao piirkonnas. Hapud toidud on siis välistatud, leevendust toovad "Mahe Värska" ja "Rennie". Viimane haigustunnuste ilmnemise vaheaeg on olnud umbes kuu.

Võib-olla on oluline märkida, et kannatan juba oma paarkümmend aastat stomatiidi käes. Mulle on öeldud, et see võib viidata mõnele muule seedesüsteemi haigusele.
Tean, et tuleks pöörduda arstile. Seoses sellega tahaksin teada, kas uurimisel on mingeid alternatiive sondide neelamisele?
Mis tõbe võiksin endal kahtlustada?

Lugupidamisega
Anu Roode

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Alustame vastamist lõpust. Teie võite endal kahtlustada, mida tahes, aga arstil kujuneb kindlasti oma arvamus. Teie kirjas peitub teatav vihje peptilisele haigusele, mille uurimise valikmeetodiks on gastroskoopia ehk mao enoskoopeerimine. Sondeerimisest on meie arvates asi kaugel. Peame gastroskoopiat tõsiseks uurimisemeetodiks. Sonde (voolikuid) võite omaette neelata enne ja pärast sööki, aga sellest haavandtõve diagnoosimiseks ei piisa.
Kui teie kaebused on väga ilmekad ja klassikalised, siis võib arst määrata Teile ravi ka diagnoosi hüpoteesi põhjal. Stomatiidi teema on omamoodi salapärane. Täpset põhjust pole selgitatud. Seost seedetraktihaigustega ei pruugi aga võib olla, vaevalt küll haavandtõvega siin ühildumist on.
Julgen siiski soovitada arsti konsultatsiooni ja oma valikutes keskenduda arsti valimisele.
Head paranemist,
dr Kariis

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Gastroenteroloogia

maohäired

Kas pidev mikrolaineahju kasutamine (piima kuumutamine, prae soojendamine) võib tekitada maos ja söögitorus valusid ja muid ebameeldivaid aistinguid, kaasa tuua oksendamist?

Vastas dr Toomas Kariis

EI !
Eeldan, et Te ei roni ise ahju!
Dr. Kariis

Loe edasi

Helico bakter

Kas Helico bakter võib olla põhjuseks püsivatele kõrvetistele maos.

Vastas dr Toomas Kariis

Ei

Loe edasi

Probleemid maoga.

mul on probleeme maoga, nimelt on mu liiga palju vedeliku maos. vedelik peaks alla liikuma, aga minul on vastupidine reaktsioon, raviks olid alpharma rohud, aga need ei aidanud.
(olen 18-aastane)milline ...

Vastas dr Toomas Kariis

Tere
Midagi siin ei klapi. Kõigil on mingi kogus vedelikku maos, kui palju on liiga palju - raske öelda. Enamik inimesi tunneb end siiski hästi. Maos võib olla vedelikku rohkem või vähem, see ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi