Imelikud vaevused anaalpiirkonnas 20.11.03 / Gastroenteroloogia

Külastaja küsib:

Olen 36.a Mees. Viimasel ajal on alakehas (päraku piirkonnas) tunda pitsitust, mis mõjub mingil määral ka jalgadele. Kas on tegemist hemaroidide aktiviseerumisega, või suurenemisega, mis mõjutavad kuidagi närve. Või on see tunne tingitud veenide laienemisest ja verevarustuse häiretest alakehas?
Väljaheide on enamasti poolvedel ning kogused pole kuigi suured. Ja kogu enesetunne on seetõttu mitte kõige parem. Nagu oleks mingi põletik kusagil ja seetõttu ka organism kuidagi kurnatud aga palavikku õnneks veel ei ole.
Kas tuleks teostada täiendavaid uuringuid ja kuhu tuleks kõigepealt pöörduda.

Arst vastas:

dr Toomas Kariis

Gastroenteroloog

Ida-Tallinna Keskhaigla, gastroenteroloogia osakond

Tere
Tuleks täpsustada mitmeid võimalikke variante, kontrollida hemorroidide olemasolu, eesnääret, mõelda lülisamba hädadele.
Alustada tuleks perearstist, kes võiks anda soovitusi õige arsti leidmiseks.
Head tervist,
dr Kariis